przez roberto » 30 gru 2012, 11:37
1. Wyślę na PW
2. Typowy tzw. "blok zakładowy" , warto rozwinąć tą definicję zwłaszcza ze względu na młodszych kolegów . W czasach PRL dość często stosowano tego typu rozwiązania . Podczas budowy nowego osiedla wydzielano część zasobów pod przydziały dla pracowników różnych zakładów lub instytucji . Zazwyczaj było to całe bloki np. dla milicjantów , czy tak jak w tym przypadku dla pracowników ówczesnej telekomunikacji . Tak więc słynny blok w Sochaczewie w całości zasiedlony był pracownikami branży łączności , nie mieszkali tam tylko pracownicy RCN .
3. Nie mam takich informacji . Wiadomo natomiast że z biegiem lat część lokatorów (w tym pracowników RCN) wykupiła sobie większe mieszkania w innych lokalizacjach , lub wybudowała domy , na chwilę obecną żaden ze znanych nam pracowników już tam nie mieszka.
4. Każdy miał swoje mieszkanie .
5. Migający czubek masztu widoczny był z okien 4 piętra.
6. Ta kwestia jest dość złożona . Po pierwsze proszę wziąć pod uwagę odp. pkt.2 . Kolejna sprawa to konieczność rekrutacji m.in. kadry inżynierskiej z Warszawy , co mogło wiązać się z przeprowadzką całej rodziny . Sochaczew stanowił niezły węzeł komunikacyjny , m.in. bezpośrednie połączenie kolejowe czy autobusowe z Warszawą , dzięki czemu członkowie rodziny mogli kontynuować np. karierę zawodową w Stolicy .
Warto przy tym przypomnieć , że praca w RCN owszem dawała swego rodzaju prestiż , jednak z racji lokalizacji obiektu było to zesłanie na prowincję .
Z tego też powodu od samego początku istnienia RCN zmagano się z brakami kadrowymi .