Spotkanie RCN Konstantynów 2012r.

Moderator: Łukasz-O

Re: Spotkanie RCN Konstantynów 2012r.

Postprzez Bartosz » 06 sie 2012, 09:44

Łukasz-O napisał(a):Jak zawsze wieszałem psy na zarządcach tego majątku tak teraz usiłuje ich zrozumieć - w zasadzie raczej tłumaczę to sobie na swój sposób. Być może stąd takie moje podejście. Wszyscy wiemy, że coś jest nie tak ale nasze gadanie nic nie da.
Z tym umieranie musisz się wstrzymać. Kto wnukom opowie o radiostacji? A tak na poważnie, zobaczysz, wejdziemy tam. Może nie teraz, może za rok, czy cztery ale uda się na pewno. Kiedyś ktoś zmięknie.

Tak ale wtedy niestety zostaną tylko budynki i jakieś tam nieogrodzone fundamenty w polu. Wczoraj będąc w Konstantynowie zobaczyłem ,że od strony wsi Jadwigów na płocie nie ma drutu kolczastego. Znajduje się 100m. Samego płotu a po tym ,że tam były druty nie ma śladu :( . Ale na szczęście większość jest ogrodzona drutem i wszystkie wieżyczki obserwacyjne stoją a z nich rozciąga się przepiękny widok na pobliskie pola i łąki ;)
Bartosz
Ekspert

Postprzez roberto » 07 sie 2012, 19:20

Po wielu tygodniach korespondencji , rozmów telefonicznych , przy zaangażowaniu nie tylko moim , ale i byłego prezesa PR p. K. Michalskiego niestety wróciliśmy do punktu wyjścia , czyli zarządca obiektu zażądał czegoś , czego właściwie sam nie potrafi określić , decyzji przełożonego , ale kogo ma na myśli ? ... nie wiadomo !
Przepraszam za zamieszanie , na prawdę chciałem , i zrobiłem wszystko co mogłem .
Szczególnie zdeterminowanym pozostaje spacer wokół ogrodzenia , ewentualnie wtargnięcie na teren przez coraz bardziej rozszabrowany , niekompletny parkan .
Radzę się spieszyć , bo jak widzimy destrukcja i działanie zbieraczy złomu powoduje że infrastruktura byłego RCN coraz bardziej się kurczy .
roberto
Site Admin

Postprzez Łukasz-O » 07 sie 2012, 21:52

Brak zgody wejścia do budynków jeszcze jakoś sobie wytłumaczyłem ale totalnie nie rozumiem dlaczego nie chcą w ogóle. Przecież jakoś rok temu mogliśmy. Być może przez te nowe przeinaczenie się w Orange? Pewnie po nitce do kłębka zgodę musiałby wydać sam prezes główny, który nie wie gdzie na mapie jest Płock a co dopiero Konstantynów z jakimś masztem. Boją się narażać i wolą siedzieć cichutko grzejąc swoje posady puki jeszcze na nich siedzą.
Cóż, wiemy Robert że się starałeś, nikt nie ma do Ciebie pretensji. Zrobiłeś co mogłeś za co dziękujemy. Karawana idzie dalej...
Łukasz-O
Ekspert

Postprzez Tadekmaj » 08 sie 2012, 07:06

Szkoda. Dlatego uważam że należałoby w końcu zmobilizować wszystkie siły i środki i powołać wreszcie do życia trochę zapomniany pomysł utworzenia Stowarzyszenia Miłośników Konstantynowa. Akces przystąpienia zadeklarowało już sporo osób i pomysł powinien wypalić. Za dwa lata mamy okrągłą 40 rocznicę uruchomienia radiostacji i można by zorganizować zlot nas wszystkich pod patronatem stowarzyszenia, oczywiscie na terenie radiostacji, o ile takowa będzie jeszcze istniała , czy nowy włąściciel Orange jej nie postawi w stan likwidacji, bo ze sprzedaży to chyba nici. Bo kto to kupi. A nawet jak to jest lokata kapitału czy też zastaw bankowy, to chyba są jakieś granice utrzymywania i pakowania pieniędzy w coś , co nie rokuje na przyszłość. Chyba że nowy włąściciel ma jakieś plany i warto by je poznać. I to jest działka dla stowarzyszenia, które mam nadzieję będzie poważnie potraktowane w państwie prawa. Ale z prywaciarzami, to róznie bywa. :(
Tadekmaj
Ekspert

Postprzez zarowka_1234 » 08 sie 2012, 23:30

Nic, miejmy nadzieję że w przyszłym roku się uda (o ile będzie jeszcze co zwiedzać).
zarowka_1234
Ekspert

Postprzez roberto » 20 sie 2012, 15:11

Mam trochę ciekawych informacji , które być może was zainteresują .
Tyle dyskutowaliśmy nad powodami niechęci byłej TP w nieudostępnieniu wnętrz budynku itd...
Wychodzi na to , że po raz kolejny poniosła nas fantazja ;) .
Odbyłem dość długą rozmowę telefoniczną z zarządcą obiektu p. Krzysztofem Szatkowskim , samym szefem miłej Pani Mirosławy , która w ubiegłym roku towarzyszyła nam podczas rocznicowej wizyty (obecnie oddelegowana gdzieś...) .
Okazuje się , że nie ma żadnych konkretnych powodów żeby nam ewentualnie ten obiekt udostępnić do zwiedzania , a to co się dzieje to klasyczna złośliwość , wręcz arogancja ,nic więcej ! Cytuję p. Krzysztofa " Jak Pan chcesz psa uderzyć , to zawsze kij znajdziesz" !
Wszystkie czynne obiekty TP w terenie , oraz część wyłączonych z eksploatacji posiada tzw. status podwyższonej ochrony . W skrócie oznacza to , że w związku z pełnioną rolą , oraz ewentualnie znajdującym się na ich terenie mieniem są odpowiednio chronione .
Konstantynowa na tej liście nie ma . Czyli jest (przepraszam za określenie) cieć dla świętego spokoju .
Wszelkie urządzenia daaaawno są odłączone , więc nawet nie jest brane pod uwagę jakieś ewentualne zagrożenie porażenia .
Niestety po raz kolejny usłyszałem , że nadajników już nie ma , że zostały zdemontowane i poszły na złom .
Wychodzi na to Panowie , że nasze marzenia już się nie spełnią , szwajcarek podzielił losy masztu , kończąc żywot w piecu ...
I na koniec kolejna smutna wiadomość , górujący nad lasem maszt radiolinii też być może niebawem zniknie z horyzontu ... tu nie mam pewności , to moje domysły wyczytane z rozmów gdzieś pomiędzy wierszami , i obym się mylił !
roberto
Site Admin

Postprzez Bartosz » 20 sie 2012, 20:08

Tak Robercie . Obyś się mylił. Z nadajnikami to ja nie jestem pewien. Może tak mówią tylko dlatego żebyśmy się od nich odczepili. Przecież rok temu były urządzenia, ale nadajniki to przecież nie to samo :? Już mam dużo zdjęć masztu radiolinii ale dla pewności porobię jeszcze trochę.Ta wieża to dla mnie już symbol tej radiostacji i mazowieckiej wsi.
Bartosz
Ekspert

Postprzez Tadekmaj » 21 sie 2012, 20:39

Też uważam ,ze zbliza się kres żywota tego obiektu i będą pomału stopniowo likwidować b. radiostację. Być może domaga się tego nowy właściciel Orange, który przejął TPSA. Bo ile można utrzymywać coś i pakować społeczne pieniądze w błoto, skoro nie ma pomysłu i chęci polskich urzędasów, ażeby tam coś sensownego urządzić, tak jak to się robi na zachodzie Europy. Polska jak zwykle nie staneła na wysokości zadania i tu także w Konstantynowie pokazała swoją indolencję połączoną z arogancją brakiem kompetencji swoich urzędników. A najgorsze jest to,że nas ludzi miłośników Konstantynowa, delikatnie ujmując, olewa się do tego stopnia,że nawet nie znamy planów, co tam będzie i być może nic nie będzie, tak jak na jednym ze zdjęć mojej galerii. Ruina i zabite dechami okna. Bo tak kończą obiekty zbudowane w epoce Polski socjalistycznej które straszą lub ich juz nie ma, a na ich miejscu stoią apartamentowce z bankami na dole. W Konstantynowie napewno żaden apartamentowiec nie powstanie. A co powstanie. To pytanie narazie pozostaje bez odpowiedzi. :|
Tadekmaj
Ekspert

Postprzez zarowka_1234 » 21 sie 2012, 20:51

Kres żywota tego obiektu już minął dawno temu. Tego obiektu to w praktyce nie ma. Pozostały jedynie jakieś szczątki. Tym bardziej szczątki jeśli samych nadajników już nie ma.
Jest jeszcze jedna możliwość, może niektóre osoby z TP mówiąc urządzenia zostały zdemontowane mają na myśli samo chłodzenie?
Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Po co demontowali chłodzenie? Niby było skorodowane i nie nadawało się do użytku, ale jakoś innych rzeczy nie demontują. To dlaczego?
Pozdrawiam
zarowka_1234
Ekspert

Postprzez roberto » 22 sie 2012, 09:31

zarowka_1234 napisał(a):Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Po co demontowali chłodzenie? Niby było skorodowane i nie nadawało się do użytku, ale jakoś innych rzeczy nie demontują. To dlaczego?
Pozdrawiam

Zamontowane zostało w 1991r. całe miedziane , nowiutkie ... od kiedy miedź koroduje ? Chociaż w tym przypadku łatwo się domyślić jaki los spotkał te kilkaset , a może i więcej kilogramów czystego Cu ... z drugiej strony , skoro ktoś się połaszczył na te rury , to dlaczego pozostawiono trafa modulacyjne (1 szt ponad 10 ton) wykonane również z miedzi , wypełnione olejem , który mógł posłużyć zamiast ON ?
Pytanie co stało się z rezerwowymi lampami ? A było ich tyle , że do dwóch pomieszczeń magazynowych nie dało się palca wcisnąć , ustawione aż po sufit .
Ślad urywa się w styczniu 2004r. kilka tygodni po opuszczeniu obiektu przez ostatnich pracowników TP-sa podstawiła pod budynek ciężarówki , które ładowano przez cały dzień . Co wywieziono ? Gdzie to trafiło ? Tego nikt ze znanych mi osób nie wie .
Z informacji jakie mi przekazał Marian Siedlarek (p.o. kierownika) , tuż przed odejściem w grudniu 2003 przeprowadzono komisyjną inwentaryzację , w papierach wszystko grało , co do najmniejszej śrubki .
roberto
Site Admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Planowane spotkania